Proto se vedení města Tachov rozhodlo ocenit snahu těch, kteří si s výzdobou dali práci a přispěli tak ke zkrášlení Tachova a jeho osad v adventním čase. Na konci listopadu vyhlásilo soutěž O nejhezčí vánoční výzdobu. Soutěže se zúčastnilo 13 soutěžících a porota ocenila stejně jako v uplynulém roce i letos hned tři kategorie. Vítězi se s největším počtem hlasů se staly:

Lodžie v nejvyšším patře bytového domu č.p. 1729, Jana Ziky (kategorie výzdoba okna nebo balkonu/lodžie bytového domu)

Rodinný dům č.p. 1056, Prokopa Velikého (kategorie výzdoba rodinného domu)

Prostranství před budovou ZŠ Hornická (kategorie výzdoba provozovny/sídla firmy nebo organizace)

Rozdávání betlémského světla na Štědrý den v kladrubském klášteře je mnohaletá tradice a lidé si pro něj chodí pravidelně.
Pro betlémské světlo si na Štědrý den přicházeli lidé do kladrubského kláštera

„Přijměte mé poděkování za vaši účast v soutěži o nejhezčí vánoční výzdobu v našem městě v roce 2023. Vážíme si vaší ochoty zapojit se do soutěže a vašeho času a prostředků věnovaných přípravě výzdoby, která všem obyvatelům města zpříjemnila období adventu. Již nyní je rozhodnuto, že v příštím roce soutěž zopakujeme, a doufáme, že soutěži i zdobení vašich nemovitostí zachováte přízeň,“ vzkazuje Jan Straka, místostarosta města Tachov, který byl jedním z členů poroty. Ta vyjádřila speciální poděkování  obyvatelům ulice Ve Vilkách, ze které bylo do soutěže přihlášeno hned několik velmi kvalitních výzdob.