„Disciplíny se snažíme každý rok obměňovat, i když základ zůstává prakticky stejný. Jedná se o soutěže, které nikdo ze závodníků neprojde suchou nohou,“ vyjádřil se za organizátory Miroslav Koutecký s tím, že Vodní hry jsou určené pro všechny, kteří si chtějí zpestřit pondělní sváteční odpoledne netradiční podívanou a případně se pokusit do soutěží aktivně zapojit.

„Soutěžit budou tříčlenná družstva štafetovým systémem, máme ale také připraveny nějaké disciplíny pro děti,“ doplnil Koutecký.

Základem Vodních her je překážková dráha. „Chybět samozřejmě nebude mazlákový výtah, který je asi nejpopulárnější disciplínou Vodních her,“ řekl Deníku organizátor.

Pro návštěvníky akce je připraven také doprovodný program, kde bude možné se svézt také na koních nebo na čtyřkolkách. Kromě zajímavých cen pro soutěžící je pro dětské i dospělé návštěvníky připravena tombola. „Každý rok se snažíme, aby byly ceny atraktivní. Když už si lidé zakoupí vstupenku, ať mají šanci si odnést něco hodnotného,“ vyjádřil se Koutecký s tím, že hlavní cenou letošní tomboly je televizor v hodnotě pěti tisíc korun. Všechny vstupenky jsou slosovatelné.

Kromě hrátek s vodou, tomboly a doprovodného programu nebude chybět občerstvení, s pečeným prasátkem, a živá hudba po skončení soutěže. Hrát bude stříbrská kapela Revolever.