Jednalo se o nultý ročník otevřeného testování rallye automobilů, který byl přístupný pro všechny soutěžní jezdce. Těšil se rovněž přízni diváků, i když se přihlásilo pouze devět soutěžních posádek. „Akce proběhla nad očekávání dobře. Překvapivě velké množství přihlížejících diváků se nenechalo odradit ani nízkým počtem přihlášených posádek. Ten s sebou pro zúčastněné zásadní výhodu. tou byl nelimitovaný počet průjezdů okruhem ve dvou směrech," zhodnotil akci její ředitel David Karel, který zároveň poděkoval obci Kočov a dobrovolným hasičům za pomoc se zajištěním testovacího dne.

Jednotlivé posádky tak na šestikilometrové trase absolvovaly i několik desítek okruhů.

Mezi přihlášenými účastníky bylo i několik jezdců z Tachovska, mezi nimi například Petr Planeta z Halže. „Sešlo se nás tady málo, ale o to vícekrát si alespoň můžeme vyzkoušet auto. Akce je určitě přínosem, otestujeme vůz, vyladíme jej na další závody, vyzkoušíme, co mu chybí, zatrénujeme si," vyjádřil se Deníku.

V odpoledních hodinách natáčel na trati i v jejím zákulisí reportáž do jednoho ze zářijových dílů štáb pořadu Autosalon. Podle produkce pořadu se jedná o reportáž zaměřenou na bezpečnost jízdy zejména pro mladé řidiče. Reportáž by měla ukazovat, jak se dodržují bezpečnostní pravidla při automobilových závodech, že existují možnosti adrenalinového vyžití a není třeba si dělat závodiště z běžných silnic.