Porota, která hodnotila především vizuální podobu plavidel a smysl pro originalitu, měla těžký úkol, neboť tři plavidla byla velice zdařilá a hodnotilo se tudíž těžko. „Dalo by se říci, že doslova o fous vyhrála Raketa CCCP, druhé místo získali Hasiči a jako třetí jsme vybrali Šneky v podání tachovského domova mládeže Mraveniště," sdělil Deníku porotce Antonín Hříbal.

Dále se na vodu vydal Vodácký oddíl Tachov s americkým Jeepem, také vodníci měli své plavidlo a jeden z bizarních vodních dopravních prostředků, který se v sobotu dopoledne plavil v Tachově po Mži, byl pojmenován Z mechu a kapradí. Na lodi vyrazil i Neptun.

O dramatické situace nebylo nouze, když například Raketa CCCP málem ztroskotala před podplouváním pod silničním mostem u úřadu práce. „Další chvílí plné napětí bylo splouvání jezu hasičským vozem. Ten se dole zaklínil a hasiči museli plavidlo odtáhnout ke břehu a kbelíky vylít nabranou vodu," doplnil porotce s tím, že hasičské netradiční plavidlo mělo zabudovánu benzinovou elektrocentrálu, ta napájela elektřinou vodní ponorné čerpadlo. Posádka tak mohla „hasit" – tedy stříkat z hadice vodu i během plavby. To někteří diváci pocítili na vlastní kůži, když je cestou pod mosty skrápěli. Vůz měl i houkačku modré výstražné světlo – vše funkční.

Podobně i plavidlo sovětských kosmonautů vydávalo zvuky sirény. Z trysek mu šlehaly plameny a sršely jiskry.

Plavba přilákala na tachovská nábřeží stovky diváků. Start byl ve vodě u lávky vedoucí k tenisovým kurtům, plulo se městem pod mostem u sportovní haly, pod lávkou do Americké ulice, pod mostem ve Vodní ulici. Kapitáni netradičních plavidel podplouvali obě kamenné lávky, museli se vypořádat s jezem a cíl byl u mostu u úřadu práce.