Již po jednadvacáté vyrazili nejen malí sportovní nadšenci z Kladrubska na Spanilou jízdu. Zatímco první ročníky se konaly v ulicích městečka, několik posledních se koná na in-line dráze u fotbalového hřiště. A nejinak tomu bylo v podvečer v pátek 10. května.

Na startu se sešlo 28 závodníků různých věkových kategorií, nechyběli ani závodníci s kočárky, kdy se se svojí vnučkou postavil na start Josef Berka, kterému konkuroval se svojí dcerkou v kočárku Petr Kocián. „Závodních kategorií bylo sedm,“ uvedla členka z pořádající kulturně školské komise města Kladruby Eva Pomyjová. Závodily zvlášť děti z mateřinky, a to jak kluci, tak holčičky, kteří závodní okruh objeli pouze jednou. Kategorie mladších žáků z 1. až 3. tříd základní školy musela objet dvě kola, starší žáci od 5. třídy výš pak závodili na třech okruzích. „Na trati je čekal slalom, zúžená dráha i jízda pod překážkou z balónků. Všichni se s dráhou skvěle vypořádali a hlavně všichni dojeli v pořádku bez zranění,“ řekla dále Eva Pomyjová.

Stejně jako v minulém kole v Písku nasměroval domažlickou Jiskru za třemi body proti akademii Táborska (2:1) střelec prvního gólu Petr Došlý.
V Domažlicích plály emoce, Jiskra brala těsnou výhru proti deseti

Vítězové obdrželi medaili, bublifuk a všichni malou odměnu. Na závěr si závodníci společně s rodiči a ostatními přihlížejícími fanoušky opekli buřty. „Co si více přát. Počasí se vydařilo a nálada byla výborná,“ shrnula odpoledne další z pořadatelů Bohuslava Dusíková. „Za mě to byla pěkná akce pro děti, kde mohly poměřit své síly a za své výkony si i odnesly medaile a drobné ceny. Po závodě se Mareček moc těšil, až si opeče buřtík na připraveném ohništi,“ přidala pochvalu jedna z maminek Aneta Ocelíková.