„Formou Dne otevřených dveří jsme vlastně chtěli veřejnost informovat o sloučení. Ale nejenom o něm. Návštěvníci se zde mohli seznámit se školním vzdělávacím programem a s tím, jak to u nás funguje. Mohli se na nás obrátit se žádostí o pomoc řešení problémů u svých dětí, kdy je můžeme odkázat na další školská poradenská zařízení. Byla zde i možnost prohlédnout si zrekonstruované prostory školky,“ uvedla ředitelka školy Lenka Hovězáková.

Sloučením obou zařízení se pro speciální školku, kam dochází děti s vadami řeči, ale i se zrakovým, sluchovým nebo mentálním postižením, nic nemění. „Fungovat bude dál stejně,“ poukázala Lenka Hovězáková.

Zařízení ve Slovenské ulici má v plánu uskutečnit konzultační dny u logopeda. „Nejprve bude tato služba určena našim dětem, později ale v této oblasti hodláme spolupracovat i s ostatními tachovskými školkami,“ řekla Deníku vedoucí mateřinky Dana Kaslová.

Dne otevřených dveří se zúčastnily také děti ze zvláštní školy, v blízké době přijde řada také na tachovské základní školy.