„Je to velké plus i pro provoz městského úřadu, ubude spousta problémů, protože se zde ještě v nočních hodinách pohybovaly osoby, které se účastnily kulturních akcí,“ vyzdvihuje jednu z mnoha novinek starosta Tachova Petr Vrána.

Nově je vybudován koridor a vstup z parkoviště od nákupního centra Kaskády. Návštěvníci ocení velké foyer s novou velkou šatnou a také moderní bar. Pohodlí přinese i sociální zařízení pro obě dvě části provozu, jak pro kinosál, tak i pro společenský sál. Rekonstrukcí prošel celý kinosál i v oblasti audiovizuální techniky. „Je připravena na promítání digitální podoby filmů, což mj. znamená, že budeme moci promítat i premiéry, což dříve nešlo,“ říká starosta. Promítání premiér přinese podle starosty pokrok. „Pokud nepromítáte premiéry, kino je vždy půl roku pozadu,“ vysvětluje. Dle jeho slov je sál v tuto chvíli zkolaudovaný a zcela způsobilý provozu. V únoru vstoupil do zkušebního provozu, kdy je třeba řádně vyzkoušet všechny nové technologie a nové zázemí.

Prostibořským se kreativita a skvělé nápady nedají upřít.
Upletli klece pro ptáčky a usadili je do nich

Jednou z událostí zkušebního provozu bude chystané veřejné zasedání zastupitelstva města, které se koná 6. února od 18 hodin. Oficiální otevření sálu je naplánováno na 31. března a je spojeno se začátkem Mezinárodního potápěčského filmového festivalu PAF Tachov, kdy se bude zároveň jednat o již 45. ročník. „Spojí se tak dvě velmi příjemné akce dohromady,“ těší se starosta Vrána. 1. dubna bude po celý den v areálu probíhat festival PAF, který večer vyvrcholí městským plesem spolupořádaným Tachovem jako součást Potápěčského amatérského festivalu filmu.

Dle vyjádření Pavla Blumy z odboru rozvoje a investic města Tachov stavba proběhla bez závažnějších problémů. „Spolupráce s firmami byla na velmi dobré úrovni, zejména díky generálnímu dodavateli, který zajištoval koordinaci činností na stavbě. Během realizace došlo k navýšení pouze u stavební zakázky a to v minimálním rozsahu. Vzhledem k situaci na stavebním trhu v roce 2021-2022 považuji tuto skutečnost za velmi dobrý výsledek,“ řekl Deníku.

Náklady na rekonstrukci činily ve stavební části cca 86,5 mil. Kč, audiovizuální technika vyšla na dalších 6,3 milionu a 1,7 mil. Kč vybavení kinosálu. Cena není konečná, neboť v nákladech není započítáno vybavení společenského areálu a úpravy společenského sálu.