Cílem setkání je společné posezení se zpěvem a tancem. „Tahle parta funguje už několik desetiletí. Začínali jsme už před revolucí, to jsme si z legrace říkali Politické grémium. Tehdy měl každý nějakou funkci. Samozřejmě s časem se naše složení obměnilo, ale zábava a pravidelnost setkání zůstává. Do Hradiště jezdí lidé ze Stříbra, z Tachova, Černošína a dalších míst,“ uvedl Ladislav Koutecký z Černošína.

Senioři se sejdou, společně poobědvají, dají si nějaké další dobroty a pak si vyprávějí či zpívají a tančí.

Hlavním organizátorem setkávání se je Drahoslav Čapek z Řešína. „Dříve jsme se scházeli, kde to šlo, po různých chalupách, hospodách, ale nakonec jsme zůstali tady u Marienky. Je to bezvadná ženská, vždycky se o nás dobře postará, věnuje se nám, rozumí si s námi. Jsme všichni přátelé, samozřejmě je nám pak smutno, když nás někdo navždy opustí a pořád na něj vzpomínáme,“ uvedl.

Především si ale senioři užívají. „Užíváme si těch pěkných společných akcí, dozvíme se různé novinky a vůbec je to pro nás akce, na kterou se vždycky těšíme. Každý máme poslední středu v měsíci zakroužkovanou v kalendáři,“ smál se Čapek.