Spolupráce obou obcí funguje na několika úrovních. „Nejvíce a nejčastěji se asi setkávají hasiči. Naši i dobrovolní hasiči z Waidhausu spolupracují celkem pravidelně, i když více intenzivní je to až v poslední době," řekla Deníku místostarostka Rozvadova Martina Klimpel.

Její slova potvrdil starosta bavorské obce Anton Schwarzmeier. „Velice dobře spolupracují oba hasičské sbory. Projevilo se to i tím, že hasiči absolvovali jazykový kurz," uvedl starosta s tím, že jazyková bariéra je stále to, co brzdí v intenzivnější spolupráci.

„Máme ale také velice úzké vazby na radnici a zastupitelstvo v Rozvadově," dodal Schwarzmeier.

To naopak potvrdila místostarostka Rozvadova. „Radní z Waidhausu nás pozvali jednou na večeři a naše kolegy zastupitele jsme mohli rovněž poznat na zasedání zastupitelstva, kam jsme byli také pozváni," uvedla Klimpel.

Pravidelně se setkávají senioři z Rozvadova i Waidhausu. Měli například společné posezení v restauraci na starém hraničním přechodu, dokonce s hudbou a tancem, do bavorského městečka se zase jelo na mikulášskou zábavu. Další společná akce seniorů se plánuje na červenec.

„Plánujeme také užší spolupráci škol.Děti z Rozvadova jsou pozvány na oslavu dne dětí do Německa, školáci se také podívají do nové hudební školy ve Waidhausu," popsala místostarostka.

Podle starosty bavorské obce se ale plánuje mnohem širší spolupráce. „Ta by neměla zůstat jen na úrovni spolků a zájmových organizací. Přáli bychom si také vzájemnou spolupráci různých firem, živnostníků a vůbec hospodářských subjektů," doplnil Schwarzmeier.