Slavnostní zahájení letošního cyklo–běhu se konalo 7. června v Mikulově. „Tato akce je svým rozhasem a intenzitou největší protidrogovou akcí spojenou se sportem. Chceme tím poukázat na nedostatečnou informovanost veřejnosti o protidrogové prvenci. V naší zemi je stalé malá osvěta oproti jiným státům,“ uvedl mluvčí projektu Pavel Mudra.

Trasa letošního dvanáctidenního cyklo–běhu vedla přes pětařicet českých i moravských měst. „Za tuto dobu sportovci urazí celkem tisíc dvětstě padesát kilometrů, přičemž mezi městy jezdí na kolech a po městech běží. Trasa skončí v pátek v Praze,“ dodal Mudra.

Projekt také zahrnuje další protidrogové informace. „Jsme prakticky tři týmy, jeden sportuje, druhý přijede na místo dříve a rozdává informační letáky o akci. Poslední tým pak přednáší na školách,“ vysvětlil mluvčí Mudra.

Účastníkům letos přálo počasí. „Vloni jsme i zmokli, ale letos se to drží. Lidé se na nás dívají, ale my jsme na to zvyklí. V Prostějově se k nám dokonce přidalo šedesát dětí. To je pak příjemný pocit, když vidíte další podporu,“ řekl Jan Schicker z Prahy.