Sál nechalo v minulých měsících upravit město za vydatné pomoci studentů Střední školy Bor, kteří pomáhali například při stěhování a instalaci strojů. „Mám velkou radost, že úsilím několika lidí, kteří jsou zapáleni pro věc, se podařilo tyto prostory upravit. Město investovalo částku přes milion korun na úpravy sálu i na jeho vybavení," vyjádřil se starosta Boru Petr Myslivec.

Rekonstrukcí této části Sokolovny se podařilo vybudovat nejen fitness centrum, ale v přízemních prostorách rovněž mateřské centrum. „Ve městě byla fitcentra v provozu, jedno na poliklinice, další pak v této Sokolovně v prostorách bývalé restaurace, ale ani jedny prostory nebyly pro posilovnu vhodné, odpovídající," doplnil starosta s tím, že zmíněné posilovny loni svoji činnost ukončily.

Zájem obyvatel byl nicméně veliký, a tak zastupitelé rozhodli, že z uvolněných prostor bude vybudována nová posilovna. „Loni tady ukončila činnost firma, která vyráběla kabelové rozvody. Přesídlila do průmyslové zóny ve Vysočanech a tento prostor uvolnila," upřesnil Myslivec.

Přebudování na posilovnu znamenalo například kompletní rekonstrukci elektroinstalací, nová svítidla, opravy omítek, vymalování, položení nové podlahy a především vybavení novými posilovacími stroji. Uživatelé fitcentra zde najdou klasická zařízení od jednoduchých činek přes různé posilovací ústrojí až po moderní elektronické stroje na spinning, či simulování chůze, běhu s nastavitelným stoupáním a podobně.

Dvě pomyslná přísálí jsou zařízena jako posilovna, s tím, že jedna strana je doporučena spíše mužům, druhá zase ženám. Uprostřed je prostorný sál s malým pódiem. „Ten je možné využívat třeba pro zumbu a podobná hromadná cvičení," uvedl starosta.

Provozovatelem nové posilovnu bude Sokol Bor. Pro zájemce o cvičení jsou stanoveny ceny, je možné platit hodinovou sazbu nebo si zakoupit permanentku. Otevřeno je prakticky denně.

Stavební úpravy i vybavení posilovacími stroji a zařízeními stálo přes milion korun a vše hradilo ze svého rozpočtu město.

Kromě borské veřejnosti bude prostory využívat i Střední škola Bor. „Mám skupinu žáků, kteří mají o cvičení zájem a mají chuť ji navštěvovat pravidelně," uvedl pedagog a zároveň zastupitel Jaroslav Jašek.