Ti ve čtvrtek odpoledne přeťali pásku po symbolickém otevíracím sprintu. Hned po nich si trať vyzkoušeli školáci při ukázkovém štafetovém běhu.

Otevřením sportoviště byla dokončena první etapa rekonstrukce stadionu. „Kromě nového oválu o čtyř drahách a šesti drahách na sprinterském úseku máme nové víceúčelové hřiště na míčové hry. Součástí sportoviště je rovněž úsek pro skok vysoký, dvě doskočiště pro dálku a sektor pro vrh koulí,” uvedl starosta Boru Petr Myslivec.

Kromě toho je stadion nově vybaven také světelnou informační tabulí s přesnou časomírou a novými přístřešky pro střídačky. „Samotnou travnatou plochu fotbalového hřiště nebylo třeba upravovat, ta je perfektně udržovaná,” doplnil Myslivec.

Oficiálního otevření stadionu se kromě představitelů města, Sokola Bor a dalších hostů zúčastnil také předseda Krajského atletického svazu Petr Konop. „Povedlo se jim to, je to pěkné sportoviště,” okomentoval Deníku.

Vybudováním atletického závodiště, na kterém by rádi v Boru zorganizovali například závod o Pohár Českého rozhlasu, však plány na rekonstrukci sportovního areálu nekončí. „V příští etapě bude třeba v první řadě atletický ovál oplotit. Zároveň chceme od hlavní brány stadionu k tribuně vybudovat chodník,” popsal Deníku starosta. Termín druhé etapy zatím není známý.

V příštím roce chce radnice upravit severní část areálu. „Tam je tůňka, která se využívala pro bruslení. Příští rok, po migraci žab, které se v ní vyskytují a pro které jsme vybudovali nové tůňky, tuto zavezeme a na jejím místě necháme vybudovat víceúčelovou asfaltovou plochu pro další sportovní využití,” doplnil Myslivec.

Vrcholem modernizace stadionu by pak mělo být vybudování nových kabin pro sportovce a ubytovacích kapacit.

První etapa rekonstrukce stadionu stála přibližně deset a půl milionu korun, přičemž z 92,5 procenta byla financována z Regionálního operačního programu.