Přes dva a půl milionu korun z řady dotačních titulů si dosud vyžádala výstavba víceúčelového sportovního areálu ve Svojšíně. „Jenom letos to bylo přes milion korun a sedmdesáti procenty se na akci podílí dotace od ministerstva pro místní rozvoj a jeho Programu hospodářsky slabých a strukturálně postižených regionů,“ informoval nás Karel Petráň, starosta obce.


Výstavba areálu, v němž budou sportovcům k dispozici kurty na tenis, nohejbal i odbíjenou, započala před třemi roky. „Podobný areál tu chyběl celá léta. Prioritou ale pro nás bylo, aby měly možnost sportovního vyžití svojšínské děti. Jedná se o investici do mládeže a ta se vždy vyplatí. Můžeme tak například předejít tomu, že nám tu bude drobotina dělat nepořádek,“ podotk starosta.


Součástí výstavby areálu bylo i vybudování kabin a dalšího zázemí na tamním hřišti. „S fotbalisty máme smlouvu postavenou tak, že hřiště bude moci využívat prakticky kdokoli,“ nastínil Petráň.


Právě svojšínský TJ Sokol se bude o kurty starat. „Předpokládáme, že si sportovci vyčlení člověka, který o to bude dbát,“ uzavřel svojšínský starosta. Sportoviště by měla být školám, turistům i obyvatelům obce a okolních vesnic k dispozici na začátku příštího roku.