Oč jde? Na vybraném místě ve městě se postaví masivní konstrukce cvičebného nářadí, hrazd, šlapadel či lavic a podobně.  Zařízení pak slouží všem, kdo si chtějí procvičit celé tělo nebo posilovat. Tachovští sportovci už dokázali dát dohromady partu téměř třiceti lidí, kteří by workout vlastními silami postavili. Využili by nepoužívané průlezky a shromáždili je na jedno místo. „Umístila by se tam cedule něco jako Použití na vlastní nebezpečí. Jenže to už podle zákona není možné, byť by to ušetřilo spoustu finančních prostředků," sdělil Deníku Jan Straka, člen komise pro mládež a volnočasové aktivity rady města Tachova. Dnes je potřeba, aby všechny takové prvky byly certifikované. „Jsou-li na veřejném prostranství, musí mít certifikáty," doplnil.

Co to je: …kombinace atletiky, rozcvičky a dalších sportovních disciplín. Street Workout je moderní název pro tělesné cvičení na speciálním nářadí v parcích.
…je populární mezi mladší generací.
…je atraktivní a zcela zdarma. …podporuje zdravý a společenský životní styl.

Proto iniciativa sportovců která má na své facebookové stránce už více než 600 podporovatelů, oslovila město Tachov. Žádá zastupitele o provedení kroků potřebných k výstavbě venkovního hřiště na posilování v nejbližším možném termínu. „Zároveň si dovolujeme požádat, aby byli zástupci naší iniciativy přítomni s hlasem poradním při jednáních o konkrétní podobě hřiště ve snaze zapracovat do projektu podněty z řad našich podporovatelů," uvedli ve výzvě.  „Počítáme, že bude minimálně kolem stovky lidí, kteří by na workout chodili cvičit," poukázal dále Straka s tím, že V Praze podobných zařízení je hned několik. „Z vlastní zkušenosti víme, že to funguje. Lidé tam opravdu chodí a je to bezvadné doplnění běžeckého tréninku, kdy si člověk po běhu protáhne tělo."

Město Tachov iniciativu vítá. „Už nějakou dobu o podobném záměru uvažujeme," potvrdil starosta Tachova Ladislav Macák. „Máme i vytipovanou lokalitu, kam prvky umístit."

Venkovní posilovna či chcete-li park s nářadím ke cvičení by mohl podle starosty Tachova být na začátku Knížecí aleje směrem na Svatou. Město hodlá záměr projednat a náklady začlenit do rozpočtu na příští rok.  „Součástí Street Workoutu jsou například hrazdy na posilování bicepsů a tricepsů. Další nářadí Cvičení na hradeckém dětském hřišti v Třebši.jako lavice pro posilování svalů na břiše, ručkovací soustavy. Základem je hrazda, třeba tři, čtyři, pět hrazd u sebe," popsal systém  Tomáš Krupa, který s nápadem zřízení takového parku v Tachově přišel.

Ve venkovním prostředí vidí řadu výhod. „Je to v přírodě, v parku na čerstvém vzduchu. Fitko časem omrzí, pořád stejné prostředí. Ale je možné to samozřejmě střídat. V létě ven na hrazdy a v zimě do fitka," vysvětlil Krupa.

Myšlenka zřízení podobného parku není nová. Objevila se před dvěma lety, ale tehdy aktivita ustala.

Street Workout v Brně…

Zdroj: Youtube

44 nejlepších cviků - STREET WORKOUT

Zdroj: Youtube