„Hnízdo jsme objevili při sekání trávy, nárazem sekačky do křesla umístěného pod keřem na zahradě. V tu chvíli začalo být černo a hmyz létal ven," seznámila nás se situací Dana Kašparová z Dlouhého Újezdu.

Vosí nebo sršní hnízdo mívá ve svém okolí mnoho rodin, ale jen málo z nich může říct, že se do něj může doslova posadit. Sršní hnízdo bylo v opěradle zevnitř křesla.

„Sršni ohrožovali nejen nás. Já jsem alergik, dcera má alergii, ale i malý vnouček má alergii, můj zeť Tomáš Marek obdržel tři bodance do nohy, měla jsem velké obavy o jeho zdraví, ale mohli pobodat a ohrozit i kolemjdoucí občany Dlouhého Újezdu. Hasiče jsme se rozhodli zavolat z důvodu bezpečného zlikvidování hnízda sršňů, kde bylo ještě mnoho larev," dodala Kašparová.

Rodina je Hasičskému záchrannému sboru z Tachova velice vděčná: „S prací a zásahem hasičů na zlikvidování nebezpečných sršňů jsem byla velice spokojena a patří jim velký dík. V okamžiku, kdy přijeli, jsem byla klidnější a v krátké době jsem pocítila velkou úlevu a klid, těmto pánům opravdu patří velké děkujeme. A to za profesionalitu a přístup." Rodina Kašparova a Markova jmenovitě děkuji pánům Bervidovi, Riškovi, Minaříkovi.