Členky tachovského sboru pro občanské záležitosti ji při této příležitosti předaly dárkový balíček spolu s kyticí. V Tachově žije od roku 1963, kam se přestěhovala z jižní Moravy.

Stanislava Kvardová se narodila 25. února 1919 v Olomouci. „Své dětství jsem prožila na jižní Moravě v Dolních Věstonicích, kde jsem také chodila do školy,“ vyprávěla oslavenkyně. „Byla jsem nejstarší z pěti dětí, a tak jsem musela pomáhat na poli i na vinohradu. Můj nevlastní otec byl kovář, maminka pomáhala na poli. Byla to velká dřina. A já pak chodila ještě na vinohrad. Tam vždy bylo hodně práce,“ popisovala svůj život Kvardová. Přestože ho podle svých slov neměla jednoduchý, nezanevřela na něj. „Děti bohužel už nemám. Měla jsem syna, ale ten umřel v roce 1963. V tu dobu jsem se také rozvedla a potom jsem se už nikdy znovu neprovdala a od té doby žiji sama.

„Ráda poslouchám rádio, hlavně dechovku, naučné pořady, nebo namluvené knihy. Také si ráda poslechnu večer televizní noviny,“ vyjmenovala své koníčky. Seniorka celý svůj život strávila v jediném zaměstnání. „Od svého vyučení v roce 1963 jsem pracovala jako číšnice v tachovské restauraci Český les. Nikde jinde jsem v Tachově nepracovala,“ dodala Kvardová.

Podle jejích slov dodnes dodržuje přísnou životosprávu. „Vždy jsem jedla hodně ovoce a zeleniny. Maso jím málokdy a jen kuřecí. A když jsem byla mladá, měla jsem na poli tolik práce, že na jídlo často ani nezbyl čas. Jedla jsem třeba jen dvakrát denně. Dnes si vařím jen o víkendu. Přes týden mám objednané obědy v jedné tachovské základní škole. Dříve jsem měla také zahrádku, kde jsem si zeleninu sama pěstovala. A alkohol jsem nikdy nepila. Všichni kluci to věděli a radši mi vždy koupili kousek čokolády,“ dodala oslavenkyně.