Osadní výbor Holostřevy už roky usiluje o lepší život v obci. Každý rok tak pořádá několik pravidelných akcí, při nichž se obyvatelé obce potkají a udržují svou soudržnost.

Při zatím poslední takové obci se sešli nejen k úklidu ale také k tomu aby v obci položili zámkovou dlažbu. „Máme mezi námi opravdu šikovné lidi, položit dlažbu o více než sto čtverečních metrech zvládli během jediného dne. Tři dny pak trvala příprava na pokládku,“ řekla Deníku za Osadní výbor Holostřevy Milada Huláková a doplnila, že chce také pochválit všechny dobrovolníky včetně dětí, kteří se podíleli na pravidelném jarním úklidu.

Osadní výbor se stará o náves a okolí obce Holostřev, nově položená zámkovou dlažbu udělala  radost i dětem.

„Scházíme se parta lidí, kteří v Holostřevech žijí, ne pouze bydlí. Není nám lhostejné, jak obec vypadá a chceme aby se tu dobře žilo. Musím pochválit také spolupráci s městem Bor, které nám pomáhá finančními příspěvky ale zaplatilo také odvoz kontejneru na biologický odpad i materiál na výstavbu dlažby,“ pochválila Milada Huláková.

Členové osadního výboru se vždy na jaře scházejí, aby uklidili společné prostory, vymetli kouty, posekali staré trávy, zbavili chodníky mechu a nánosu zeminy.

Společného setkání při úklidu se zúčastnily také místní děti, které vyčistily dětské hřiště a posbíraly poházené odpadky. Děti pak byly těmi, kteří měli z pokládky dlažby největší radost.

„Důmyslným sestavením šedých a červených tvarovek děti získaly skákacího panáka, kterého si hned nadšeně všechny vyzkoušely. Po skončení práce jsme se za soumraku sešli na posezení u zapáleného ohně,“ podotkla předsedkyně výboru a dodala, že už v květnu chystají v Holostřevech další setkání při grilování ryb.