Hlavní tah z Broumova k hranici se ale opravovat nebude. Plzeňská krajská Správa a údržba silnic to v plánu investic pro letošní rok nemá. Silnice druhé třídy je ovšem v katastrofálním stavu a motoristé i představitelé Broumova s tím nejsou spokojeni.

„Psali jsme na Plzeňský kraj, aby s tím něco dělali, že ta silnice potřebuje kompletní opravu. Odpověděli nám ale, že se to bude řešit jen lokálními opravami a že máme kontaktovat policii, aby častěji měřila rychlost a vážila kamiony," řekl Deníku starosta Broumova Ondřej Liška.

„Postoj kraje nás zklamal, v tomhle na nás kraj vůbec nemyslí," posteskl si starosta s tím, že by si přál, aby kraj udělal pro zlepšení stavu silnice číslo 201 více.

Zhoubou pro silnici jsou především kamiony. Ty tudy mohou jezdit prakticky bez omezení. „Broumov je vedle dálničního jediným hraničním přechodem na Tachovsku bez omezení pro přejezd kamionů. Na Pavlově Studenci i na starém Rozvadově omezení pro kamiony jsou. Stavu silnice, která se stavěla v roce 1990 pro regionální dopravu, to pochopitelně neprospívá," souhlasí vedoucí stříbrského střediska Správy a údržby silnic Miroslav Sedláček. Jediné omezení, které na silnici zatím je, je snížená nejvyšší povolená rychlost přímo v obci Broumov na 40 kilometrů v hodině.

Ten by pro tento úsek silnice doporučil celkovou opravu včetně měření únosnosti. „Na katastrofální stav silnice jsme samozřejmě upozorňovali, ale budeme provádět jen lokální opravy," uvedl s tím, že už loni silničáři položili nový povrch na zhruba 1400 metrů dlouhý úsek silnice třetí třídy z Broumova na Tři Sekery.

Že se celoplošné opravy silnice z Broumova ke státní hranici letos nedočká, potvrdil Deníku Josef Felber, technický náměstek generálního ředitele Správy a údržby silnic Plzeňského kraje. „Špatný stav této komunikace je nám známý. Provozní úsek bude proto letos opravovat výmoly a výtluky, celoplošná oprava silnice ale v letošním investičním plánu není," uvedl Felber.

Na Tachovsku se v letošním roce počítá zatím pouze se dvěma celoplošnými opravami vozovky, a to na průtazích obcemi Kostelec a Hošťka. Další zničené silnice, jako z Pernolce na Přimdu, z Tachova přes Chodský Újezd do Zadního Chodova a jiné, se nového povrchu nedočkají.