Dnes jsou v polovině svého funkčního období. Deník se proto za nimi rozjel znovu, aby zjistil, jak se jim po pracovní stránce vede. Jako první odpovídala starostka Starého Sedla Jana Svobodová.

Jste se sebou spokojená?

Sama se sebou nejsem nikdy spokojená.

Co jste za uplynulé dva roky chtěla v obci stihnout, ale nepovedlo se vám to?

Vstupovala jsem s ambicemi dát dohromady úřad, což se mi daří. Zatím se nám nepovedlo vybudovat dětské hřiště. O dotaci jsme žádali asi už čtyřikrát. Zkoušeli jsme nejrůznější dotační tituly i instituce, například program ČEZ Oranžová hřiště i ministerstvo pro místní rozvoj. Naposledy jsme oslovili Místní akční skupinu Český les. Díky ní jsme dotaci obdrželi od Státního zemědělského intervenčního fondu. Byla to taková má vize, že hřiště mělo být hotové už loni, ale nebylo. Bude se dělat až příští rok na jaře.

O čem je úřad starosty na malé obci?

O tom, že pořád někoho otravuju o peníze. Snažíme se pořád někdo lobbovat, aby naše ves byla neustále někde vidět. Když neuspějete, nesmí vás to odradit. Naopak, když neuspějeme, nutí mne to přemýšlet proč se tak stalo, jestli jsme náhodou někde neudělali chybu. A té se pak příště pokusit vyvarovat. Ale kolikrát jsem se utvrdila v tom, že všechno bylo v pořádku, nikde jsme neměli žádnou chybu, jen jsme dotaci prostě nedostali. Byly vybrány jiné projekty, což se stává, ne na každého se vždy dostane. Proto jsem ráda, že naposledy jsme uspěli.

Celý rozhovor najdete v úterním  tištěném vydání Tachovského Deníku