Stříbro se připravuje na partnerskou smlouvu, která by měla být podepsaná 10. října letošního roku. „Dnes jsme lépe poznali Vaše město a samozřejmě i Vašeho starostu, což je první krok k dobrému partnerství a zatím se zdá být šťastným,“ usmíval se starosta Motcoutantu Philippe Moviller.

Ten se domnívá, že partnerství přinese mnoho výrazných změn k lepšímu a také větší informovanost občanům o druhém městě. „Předpokládáme výměnné pobyty dětí, které tak mohou poznat zvyky jiné země, kulturu i bohatsví. Plánujeme také zvýšení v oblasti turismu tím, že budeme zvyšovat povědomí o partnerském městě, ale také bychom mohli navázat dobrou spolupráci mezi podniky, které by se vzájemně mohli podporovat odběrem produktů a jistě se najde mnoho dalších možností,“ nastínil spolupráci mezi městy Philippe Moviller.

Přínos pro Stříbro vidí i starosta města Miroslav Nenutil. „Naše města již mají společného partnera, a tím je Vohenstrauss. Navíc, německé i francouzské školy s námi již několik let také spolupracují, takže partnerská smlouva našemu konání nejen dodá potřebné oficiality, ale také nabídne větší okruh spolupráce, což mě těší a velice si toho vážím,“ říká stříbrský starosta. K podepsání smlouvy by mělo dojít 10. října 2009 ve francouzském městě u příležitosti tamních městských oslav. Originál smlouvy pak do Stříbra doputuje taktéž při slavnostech města Stříbra, které se budou konat v červnu 2010.