Co obyvatele obce nejvíce tíží?

Musíte se zeptat především občanů. Možná se to netýká možností, které může zařídit obecní úřad, ale týká se to spíše služeb, které zde jsou k dispozici. Vím, že byly připomínky k tomu, že v místních prodejnách s potravinami není taková nabídka potravin, jakou by si občané představovali. V Minulosti byli lidé zvyklí, že v obci ordinuje lékař a nyní je až v Bezdružicích.

Neplánujete tedy v obci postavit supermarket?

Přímo obec to neplánuje. Byly tady uričté aktivity z Ruska. Nějací ruští podnikatelé chtěli v Konstantinových Lázních vybudovat kardiocentrum a lázeňský areál, jehož součástí měl být market. Myslím si, že by v obci klasický supermarket žít nemohl. Možná přes lázeňskou sezónu.

Řekl jste, že v obci neordinuje lékař, vždyť místa by bylo v lázních dostatek pro ordinaci?

Řeknu to neodborně. Doktoři mají určité rajony, které zdravotní pojišťovny uznávají a nemohou být v délce pěti kilometrů tři lékaři. Neměli by klientelu. Nechtějí, aby bylo hodně doktorů na malém prostoru. Dříve se o to bojovalo, aby alespoň jednou za týden v obci lékař ordinoval. Opustilo se od toho.

Kde pracují lidé z města? zaznamenali jste vyšší nárůst nezaměstnaných?

Na přelomu roku jsme tento fakt zaznamenali. nemáme ještě přesná čísla. Je to problém celé republiky. Menší výhoda je, že v obci je lázeňská společnost, která v sezoně zaměstná přes stovku lidí. Jinak většina dojíždí do Plzně, Stříbra, nebo Plané.

Plánujete ve městě velké investiční akce?

Velké investice máme. Letos jsou tři a všechny byly podpořené evropskými financemi. Největší bude revitalizace centra města. Vznikne centrální náměstíčko. Dále se budou rekonsrtruovat dvě ulice a to Pod Vrchem a K panence Marii a poslední akce je přestupní vlakový a autobusový terminál. Součástí bude i parkoviště.

Jakou novinku nabídnete lázeňským hostům v tomto roce?

Především jsou to aktivity občanského sdružení Živá ves. Bude širší rejstřík kulturních a společenských akcí. Nové bude hasičské muzeum a infrocentrum.

Říkáte, že máte velké projekty. Je obecně známo, že když se něco nového postaví, okamžitě se na tom podepíší vandalové. Potýkáte se s tímto nešvarem?

Ano, stekáváme se s tímto problémem ale v posledních letech to udržujeme na určité snesitelné úrovni. Nechci to zakřiknout. Je to i kvuli tomu, že v obci je obvodní oddělení policie. To má do sebe určitě mnoho.

Jak spolupracujete s místními spolky?

Nejvíce asi spolupracujeme s Živou obcí. Pořádají mnoho akcí. Snažíme se podporovat ty spolky, které do obce něco přinesou.