Německého starostu doprovázel na pracovní schůzce také Rudolf Gruber, vedoucí infocentra německého partnerského města. Představitelé měst se dohodli na spolupráci při přípravě šestnáctistránkového prospektu, který bude představovat město Vohenstrauss i Stříbro ve dvou jazycích – v češtině i v němčině. „Navštívili jsme Stříbro, coby partnerské město, abychom připravili prezentaci Stříbra v připravované publikaci města Vohenstrauss,“ vysvětlil důvod návštěvy v Čechách Andreas Wutzlhofer.

Stříbro by se mělo v prospektu objevit na třech stranách, a to v němčině i v češtině. Prospekt bude v nabídce infocenter již do konce letošního roku. „Zájem starosty Vohenstraussu mě potěšil. Prohlédl si zdejší infocentrum v muzeu a těším se na dohodnutou zářijovou vyjížďku lodí po Hracholuskách,“ projevil spokojenost s průběhem jednání starosta Stříbra Miroslav Nenutil.

Spolupráci navázali i pracovníci infocenter Petra Buchová a Rudolf Gruber. „V našem prospektu bychom rádi pozvali občany Vohenstraussu k návštěvě vašich historických, kulturních i přírodních zajímavostí, aby poznali také stříbrské památky, jejich historii a okolí,“ plánuje vzájemnou spolupráci se stříbrským infocentrem Rudolf Gruber. Pracovníci se domluvili i na zveřejňování významných kulturních a sportovních akcí v obou městech.