Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starostou Ošelína zůstává Jiří Šefčík, zastupitelé darovali občanům oslavu

Ošelín – K obcím s absolutně nejvyšší volební účastí patřil při komunálních volbách Ošelín. Bezmála 85 procent voličů dalo největší důvěru Sdružení nezávislých kandidátů Ošelín, které získalo tři čtvrtiny všech platných hlasů.

9.11.2014
SDÍLEJ:

Starosta Ošelína Jiří Šefčík s první místostarostkou Marcelou Staňkovou. Foto: DENÍK/Jiří Kohout

Z jeho řad také v sobotu vzešel starosta obce, kterým se znovu stal Jiří Šefčík.

Při ustavujícím jednání nově zvoleného zastupitelstva byl Šefčík jediným kandidátem. „Především bych chtěl poděkovat voličům za účast při volbách a zastupitelům za možnost další čtyři roky pokračovat v práci pro obec," řekl starosta bezprostředně po svém zvolení.

Ošelín v současné době dokončuje rekonstrukci úřadu, chystá výstavbu sběrného dvora, dokončuje se územní plán a v plánu je také odbahnění, vyčištění a rekonstrukce obecního rybníku na návsi.

Zastupitelé odsouhlasili, že obec bude mít v novém volebním období dva místostarosty. První místostarostkou se stala Marcela Staňková a druhým místostarostou Milan Trávníček. „Přecházíme tím na podobný model jako mají v sousedním Svojšíně. Jedním z hlavních důvodů, který čerpáme z vlastních zkušeností z minulého volebního období, je dlouhodobá nepřítomnost místostarosty," vysvětlil Šefčík. Starosty i oba místostarostové budou neuvolněni.
Ustavující zastupitelstvo zvolilo rovněž předsedy výborů. Kontrolní povede Stanislav Staněk a finanční Lucie Heimlichová. Všichni zvolení jsou ze Sdružení nezávislých kandidátů Ošelín.

Po skončení oficiální části ustavující schůze pozvali zastupitelé veřejnost k posezení s občerstvením a hudbou a tancem. K tanci i poslechu zahrál Jan Schimmer. „Zbyly nám nějaké peníze z volební kampaně, proto jsme se rozhodli pozvat občany na společné posezení, abychom společně odstartovali další čtyři roky práce," uvedl starosta.

Autor: Jiří Kohout

9.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Lukáš a Ladislav Hudlerovi na mistrovství světa v Irsku a spolu s dalšími členy týmu EH Security System na základně v Tachově. Foto: Deník/Jiří Kohout a Archiv L. Hudlera
12

FOTO: Hudlerové přivezli z Irska úctyhodnou sbírku medailí

Žáci 1. třídy Základní školy Mánesova Stříbro, s třídní učitelkou Hanou Kalistovou a asistentkou pedagoga Pavlou VavřičkovouMohamed Omar Badawy, David Bacher, Milena Bojdová, Marie Eliška Čečková, Alex Eremiáš, Hana Heřmanová, Natálie Jonášová, Nelly Kais

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme prvňáčky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře

Hokejisté Tachova nastoupí doma

Tachov – Po úvodním utkání krajské ligy mužů v ledním hokeji, nastoupí Tachov v dalším kole poprvé v nové sezoně na domácím ledě.

Přípravná třída pomůže lépe zvládnout první třídu

Stříbro – Od začátku září mají v Základní škole Mánesova Stříbro, kromě první třídy, ještě jednu první třídu, a to přípravnou. Jako jediné základní škole na Tachovsku se jí zde díky zájmu rodičů podařilo zřídit.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman dorazil do Plzně v dobré náladě

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji. 

ZMĚNA: Výlov Regentu začne v pátek, termín ale může ovlivnit teplé počasí

Chodová Planá - Rybářství rozhodlo o změně, výlov Regentu začne nejspíše až v pátek, pokačovat se bude v sobotu. I tento termín není podle rybářů definitivní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení