Starostou Boru bude v následujících čtyřech letech Petr Myslivec ze SNK Borska. „Na starostu byl jediný kandidát, ale na post místostarostky navrhly strany Janu Šperkovou ze sdružení Ženy pro Bor a Jaroslavu Jáchimovou z KSČM. Zvolena byla Jana Šperková,“ informoval Deník Myslivec.

Hlasování bylo veřejné. Borské zastupitelstvo zvolilo také předsedu finančního výboru, kterým bude Libor Pěchouček, a kontrolního, kterým se stal František Vokroj.

V Přimdě vyhrála říjnové komunální volby jasně Komunistická strana Čech a Moravy. V zastupitelstvu získala osm z patnácti křesel, tedy nadpoloviční většinu.

Kandidátem na starostu byl opět Miloslav Kunt z KSČM, strany s menším počtem mandátů v zastupitelstvu navrhly jako protikandidátku dosavadní místostarostku Marii Šperkovou. „Ta ale kandidaturu odmítla,“ uvedl Kunt, který byl do funkce starosty znovu zvolen.

Marie Šperková pak obhájila pozici místostarostky. Ustavující zastupitelstvo v Přimdě ale nezvolilo předsedy finančního a kontrolního výboru. „Nikomu se do toho nechtělo, a tak jsme volbu předsedů obou výborů odložili na příští jednání zastupitelstva, které bude v polovině prosince. Tam už také budeme projednávat rozpočet města,“ doplnil starosta.

Členy rady města se ve středu stali kromě starosty a místostarostky Josef Rídl, Karel Hečko a Vladimír Mamica.