V konečném dopadu by to představovalo uzavření gynekologicko – porodnického a dětského oddělení a výrazné omezení lůžek chirurgického oddělení.

V současné době existují dvě petice, které odmítají redukci lůžek nemocnice. Tu první inicioval starosta Stráže Karel Fišpera. Vyzval starosty, aby se pod ní podepsali. Právě dnes končí termín, do kterého mohli připojit své podpisy.

Problematikou se zabývalo i tachovské zastupitelstvo. „Zajímalo by mě, zda se Tachov k této výzvě připojí,” zeptala se zastupitelka Petra Tikalová. „Je pravdou, že většina obyvatel Tachova se raději nechává hospitalizovat v Plzni než ve Stodě a tato nemocnice jim nevyhovuje také z hlediska dostupnosti,” řekl starosta Tachova Ladislav Macák. Přesto včera svůj podpis pod petici starostů Tachovska připojil.

Přesný počet podepsaných starostů bude znám v příštím týdnu. Na petici nebude chybět ani podpis Jitky Valíčkové, starostky Starého Sedliště. „Přidali jsme se, nechceme, aby došlo k dalšímu omezení lůžek pro obyvatele Tachovska,” řekla.

„Oponenti této petice hovoří i tom, že péče v Nemocnici Stod není na dobré úrovni. Tak tomu bylo možná před několika lety a tyhle názory přetrvávají ze setrvačnosti do dnešních dnů,” řekl starosta Stráže Karel Fišpera. „Byl jsem se ve Stodě podívat, dělal jsem si průzkum mezi pacienty. Za poslední tři, čtyři roky se péče o pacienty výrazně zlepšila a je na velice dobré úrovni. Třeba gynekologii vede jeden z nejlepších odborníků u nás.

Vedle této petice existuje i výzva ústavních činitelů a starostů Stříbra a Tachova, kterou inicioval poslanec Václav Votava. „Nejde v ní jen o stodskou, ale obecně o všechny nemocnice kraje, v nichž VZP počítá s redukcí lůžek” řekl. „Jako příklad, kam až to může vést, uvádíme Nemocnici Planá. Výzvu jsme adresovali VZP. Zaslali jsme ji i radě Plzeňského kraje, jako podklad pro jednání se zdravotní pojišťovnou,” dodal Votava.

Jaký je váš názor na redukci lůžek v nemocnicích? Dotkne se to i vás… Svůj příspěvek můžete vložit do diskuze pod článkem nebo poslat na adresu redakce.tachovsky@denik.cz