VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starousedlíci z Chodové Plané mají sdružení a plány s rybníkem

Chodová Planá – Starousedlíci založili sdružení a mají první plány. Chtějí hospodařit na rybníce v Chodové Plané a zapojit mládež.

23.4.2013
SDÍLEJ:

Na snímku jsou jednatelé (zleva) Miroslav Petrák, Jindřich Janoch a Petr Zítka.Foto: Archiv J.Janocha

Před měsícem registrované občanské sdružení má už třicet čtyři členů dospělých a také dvacet sedm, jak starousedlíci říkají, mládežníků. Návesný rybník u kostela, o kterém je řeč, má přes jeden hektar plochy a patří státu, městys ho má v pronájmu od státu za účelem provozování individuálního rybářství. „Nejdříve jsme to prodiskutovali a pak udělali smlouvu, že hospodařit na rybníce bude naše sdružení. Řekli jsme si, že by bylo dobré rybník osadit rybami a starat se o něj," řekl jeden ze tří jednatelů sdružení Petr Zítka. „Nejprve je nutné okolí rybníka trochu prosekat, očistit a udělat mnoho další práce," doplnil Jindřich Janoch, který přišel s názvem sdružení.

Parta nadšených lidí z Chodové Plané se hodlá pustit do díla. „Na ustavující valné hromadě se nám starousedlíci dobrovolně hlásili na brigádu, což se normálně dnes už nenosí," podotkl Janoch a dodal, že v plánu mají také uspořádání rybářských závodů. Nebude ale moci přijet kdokoli. „Budou jen pro občany městyse nebo pro ty, kteří u nás podnikají," doplnil.

Starousedlíci dokázali dát dohromady přes třicet lidí se zájmem o přírodu v okolí městyse, lesy či rybníky. „Chceme rozvíjet a podporovat ekologické postupy při řešení rozvoje Chodové Plané," dále popsal Miroslav Petrák.

Na valné hromadě se starousedlíci dohodli, že zřídí divizi Rybníkářství. Spolupracovat chtějí při správě a užívání volných vodních ploch, sportovně rybařit a chovat ryby.

Miroslava Petráka jmenovali porybným. „Má odborné vzdělání a také dlouholetou praxi u státního rybářství," vysvětlil Zítka.

Nové občanské sdružení ponese název Starousedlíci Chodová Planá a registrace na Ministerstvu vnitra nebyla podle jednatelů nijak jednoduchá. „Je to nesmírně složité, Praha je daleko a ministerstvo obrovský moloch. Nejsložitější bylo připravit dokumenty tak, aby občanské sdružení bylo schopné registrace. Chyběla nám čárka v uvozovkách, a už nám to vrátili," pousmál se Janoch.

Autor: Antonín Hříbal

23.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení