Starosta Stříbra Miroslav Nenutil v tom vidí velký význam. Na této trase totiž v posledních době zaznamenal výrazný nárust cestovního ruchu, a to s mezinárodní účastí.

„S osobní zkušenosti a výpovědi turistů mohu potvrdit, že jsou nadšeni krajinou, kterou na trase projíždějí. Často si ovšem postesknou, že cyklotrasy na české straně ještě nejsou tak kvalitní jako v Bavorsku,“ uvedl starosta.

První etapa by ze Lhoty pokračovala po březích Hracholusské přehrady. Celý úsek měřící 160 kilometrů, a který je součástí Panevropské trasy Paříž – Praha, přijde zhruba na dvacet milionů korun.

Tyto informace zazněly při úterním plzeňském setkání náměstka hejtmanky pro regionální rozvoj Ivo Grünera s zemským radou okresu Neustadt a Waldnaab a prezidentem Euroregionu Egrensis Simonem Wittmanem a starostou Stříbra Miroslavem Nenutilem.

Cílem setkání bylo právě představení cyklotrasy Přátelství

Zemský rada Simon Wittmann připomněl, že se za německou stranu chystají vydat dvojjazyčného průvodce (v češtině a němčině) a stejně budou vybaveny i internetové stránky k trase.

„Jak je to aktuálně z čerpáním peněz z programu přeshraniční spolupráce na tyto účely, ukáže konec září , kdy proběhne pracovní výbor,“ uvedl náměstek Grüner.