Voda na koupalištích v Plané, Tachově a v areálu La Rocca v Konstantinových Lázních se drží na pomyslné první příčce nejlepší kvality vody. Přesto podle prvních odhadů si provozovatelé stěží vydělají na pokrytí nákladů. „Letos jsme měli výtěžnost zhruba tak deset dní. Sezona pro nás pomalu končí, v září se moc lidí už koupat nechodí,“ řekl nám František Matoušek, provozovatel koupaliště v Plané.

„Kvůli špatnému počasí jsem většinou jezdila do krytého bazénu v Německu, kde je i větší vyžití,“ uvedla Kateřina Machová z Halže. „Na přírodní koupaliště jsem se ještě letos nedostala. V nejbližší době, pokud vyjde počasí a volno v práci, se chystám vyrazit do lomu v Pavlovicích,“ dodala.

Od konce července si statut vody nevhodné ke koupání drží vodní nádrž Hracholusky na Plzeňsku, a to v části Hráz i Radost. Nově se k Hracholuskám přidal i rybník na Klatovsku zvaný Valcha, kde při posledním měření zaznamenali hygienici výskyt sinic. Bolevecký rybník v Plzni mápodle hygieniků zhoršenou kvalitu vody naproti tomu hnačovský rybník na Klatovsku se z předposlední pozice vyhoupl na druhé místo a jeho voda je opět vhodná ke koupání