Pravidelnému cvičení přihlížely zástupy tachovských obyvatel.

„Dlouho mi trvalo, než jsem jsem zjistil, že to je jenom jako. Když se hasiči přiřítili a začali vysouvat plošinu, okamžitě jsem měl předtuchu nějakého neštěstí. Úplně mi naskočila husí kůže,“ svěřil se Deníku se svými pocity kolemjdoucí Jan Marek.

Podle přihlížejích si profesionální hasiči za předvedený výkon zaslouží úctu a obdiv. „Když vidím, v jaké výšce se musí pohybovat, dělá se mi špatně. Ale je vidět, že jsou na podobné situace dobře připravení. Je dobré vědět, že se na jejich pomoc můžeme kdykoli spolehnout,“ složila hasičům poklonu Dana Svaláčilová z Tachova.

Námět taktického cvičení si směna připravila po domluvě se stavební firmou, která rekonstrukci panelového domu vve Stadtrodké ulici provádí. „Nebyly s tím absolutně žádné problémy.. Prostě jsme firmu požádali o spolupráci a ona nám vyšla vstříc,“ uvedl velitel zásahu Jiří Vacek.

Podobný zásah naostro tachovští profesionálové ještě neprováděli. „Alespoň si na to nepamatuji. Na podobnou událost ale musíme být připraveni,“ dodal Vacek.

Zraněného figuranta s podeřením na poranění páteře snášeli hasiči po lešenářských žebřících. „Je to zároveň tvrdá zkouškka fyzické připravenosti,“ podotkl velitel zásahu.

O tomto cvičení směna věděla dopředu. „ Může ale nastat situace, kdy vyhlásím akci v rámci prověrky připravenosti. To už ale chlapi dopředu nevědí. Kam vyjedou a co je čeká, se ode mne dozví na poslední chvíli,“ nastínil velitel tachovských profesionálů Jaroslav Klíma.