Parta muzikantů se takto sešla už poosmé a zazněly písně, které už zlidověly i tradiční vánoční koledy. S nápadem přišel před lety Pavel Nutil. „Poprvé jsme zpívali, když kostel ještě neměl ani střechu. Rozsvítili jsme tu světlo a ono zářilo krásně nahoru," řekl Deníku. „V kostele se vždy zpívalo, jsou Vánoce a chceme, aby to tady žilo," dodal.

Na akci muzicírování od začátku chodí zhruba dvě desítky místních a dalších dvacet lidí přicestuje z okolí. V kostele se podávalo svařené víno i čaj a přítomní zazpívali dvacet písní jako V jeslích dítě spinká, Jeruzaléme ze zlata, Veselé vánoční hody nebo Jak jsi krásné neviňátko.

Poté, co dozněla poslední píseň, se středem pozornosti stal vyřezávaný betlém, ve kterém jsou většinou ztvárněny ženy. „Muži jsou tam dva," ukázal na postavu malého Ježíše a Josefa autor díla Jaroslav Hynek Mácha z Otína. Postavy začal vyřezávat před čtyřmi lety podle fotografií z knihy. „Jedna byla hubená, říkal jsem si, že bych ji udělal macatější, a pak mě napadlo udělat i betlém," dále popsal s tím, že: „Většina betlémů je tvořena trojicí, pastýři, nějaké ovce, králové a doprovod. Chtěl jsem změnu, líbí se mi ženy různého věku, typů, postojů…" Pro příští rok má připraveno pokračování své práce. Opět do betléma přibudou postavy ženského pohlaví. „Půjde o andělky, a aby se od ostatních odlišovaly, budou s křídly a stojící na jedné noze," dodal Mácha k dílu.