Štěňata našla útočiště v Záchranné stanici živočichů ve Studánce. Štěňata křížence byla podle prvotních odhadů necelé dva dny stará.

Odloženého batohu a podivného kňučení si v pondělí v odpoledních hodinách všimli zaměstnanci řeznictví a zavolali policii a Krajskou veterinární správu, která později zkontaktovala Záchrannou stanici živočichů ve Studánce, kde se štěňat ujali.

„Kojíme je z lahve speciálním sušeným mlékem, a to každé dvě hodiny, ve dne i v noci, proto sháníme nějakou kojící fenu, která by nám práci trochu ulehčila,“ řekl Deníku vedoucí stanice Karel Bobál.

Tato štěňátka nebyla prvním případem odložených mláďat, za letošní rok je to již druhý případ. Začátkem dubna se do stanice dostala štěňata německého ovčáka, která byla v igelitovém pytli zakopaná v parku nedaleko Prahy. Štěňátek bylo celkem sedm, z toho šesti se podařilo sehnat domov, ale jedno ve stanici zůstalo a stále hledá své nové majitele.

Až se šest štěňat z chebského řeznictví podaří odchovat, pokusí se jim Bobál sehnat domov, ale pokud se to nepodaří, vrátí se zpět do Chebu, kde budou po dohodě se starostou umístěni v psím útulku a nadále nabízeni.

Karolína Bobálová