Obrovský zájem byl o štěňata labradora, která byla o Velikonocích nalezena vyhladovělá a žíznivá na Tachovsku poté, co je zřejmě někdo vyhodil v lese. Ozývali se zájemci zblízka i zdaleka, všech sedm mazlíků bylo rozebráno během jediného dne. Po tom, kdo je zanechal napospas osudu, stále pátrá policie. Nicméně ta došla k názoru, že nejde o trestný čin, a tak mu hrozí maximálně pokuta za přestupek.

„Byl jsem až překvapen, jaký zájem byl, byť po medializaci takových případů je to vždy. Teď se během jediného dne ozvalo snad osmdesát lidí,“ řekl Deníku Karel Bobál ze Záchranné stanice živočichů Studánka, který pejsky po domluvě s policií pochytal a pak se o ně staral v Psím domově Nora.

„Pečlivě jsme vybírali, komu štěňata dáme. Zájemce jsme prověřovali, volali jsme třeba na obecní úřad a poptali se. Lidé jsou totiž různí, ozval se nám např. jeden zájemce a když jsme mu řekli, že budeme potřebovat občanku kvůli sepsání darovací smlouvy a poplatku, jenž činí dva tisíce korun, v čemž je zahrnut čip, očkování a další, tak žádal, abychom mu počkali do patnáctého. S takovými lidmi se nemá cenu ani bavit, když nemají ani na poplatek,“ konstatoval Bobál s tím, že některá štěňata zůstala na Tachovsku, kde je má na očích, jiné ale putovala dále, jedno až za Prahu.

Ke šťastným majitelům nového mazlíka patří i rodina ze Stráže na Tachovsku. „Po labradorovi jsme toužili už dlouho. Doma jsme měli všechno přichystané už delší dobu, akorát jsme pořád nenarazili na žádného, který by se nám líbil. A pak volal švagr, že u pana Bobála jsou k mání nádherní labradoři, tak jsme se tam zajeli podívat a bylo rozhodnuto. Vzali jsme si fenku Elu, která se obratem v pohodě zabydlela a už si ochočila celou rodinu," řekla Deníku spokojená majitelka Michaela.

Štěňata pobíhající u frekventované silnice mezi Rozvadovem a Přimdou zahlédl projíždějící myslivec, který je odlákal na lesní cestu, kde byla pochytána. Díky tomu žádné z nich nesrazilo auto. Policie se případem zabývá od počátku a pachatele sice stále hledá, ale už je jasné, že před soudem neskončí ani v případě vypátrání. Policie totiž došla k závěru, že nejde o týrání zvířat. „Ve věci nebyla shledána trestně právní odpovědnost. Věc proto zůstala v šetření místně příslušného úřadu, jímž je Městský úřad Přimda,“ vysvětlila policejní mluvčí Barbora Šmaterová s tím, že pokud by měl ale někdo informace o majiteli psů, policie je ráda přijme. Není vyloučena, že je z nedalekého Německa.