„Pohyb lidí po stezce do Vysočan nasvědčuje tomu, že stezka se osvědčila a stále se osvědčuje," potvrdil Deníku tajemník Městského úřadu v Boru Miroslav Cvrk.
„Zejména s rozšířením počtu pracovních míst v průmyslové zóně ve Vysočanech se existence cyklostezky podél frekventované silnice vyplatila. Chodci a cyklisté už se nemusejí bát velkého provozu na silnici," dodal.

Město plánuje vybudovat stezku pro pěší i cyklisty ve směru na Čečkovice a dále do průmyslové zóny v Nové Hospodě. „Tuto komunikaci jsme zařadili do plánu investic, zatím je to tedy skutečně jen plán, ale radnice dělá vše, aby byl hotový projekt, veškeré další formality a aby se mohlo začít stavět," uvedl dále tajemník.
Dlouho očekávaná byla také cyklostezka, která spojí Těchlovice se Stříbrem. Ta už je téměř před dokončením. Obyvatelé se už těší, i když, jak sami říkají, k dokonalosti má stezka zatím daleko. „Jsem ráda, že tu bude, ale trochu se mi nezdají ty sjezdy na silnici. Přijdou mi nebezpečně udělané. Dospělým to asi vadit nebude, ale o projíždějící děti bych měla strach, jsou přímo kolmé k silnici," uvedla Jana Krajícová z Těchlovic.

Leona Semradová ze Stříbra si už trasu také vyzkoušela. „Zatím se mi to jeví jako nedodělané, ale asi je ještě brzy to hodnotit. Jinak super, že aspoň kousek nemusíme překážet řidičům na silnici," říká cyklistka.

Podobně mluví i Jana Kastnerová. „Je to paráda, nějaké mouchy by to mělo, například, že stezka začíná dost daleko za Stříbrem, takže stejně musíme jet kus po hlavní silnici, než se na stezku napojíme. To je škoda, ale jinak OK," uvedla.

Starosta Stříbra Karel Lukeš upozornil, že stezka stále není dokončena. „Jde stále ještě o stavbu, kde se plno věcí dodělává, nejde o předané dílo. Ke kolaudaci dojde až za několik týdnů, neboť chceme ještě zbudovat chodník od těchlovického počátku stezky do obce. Teprve pak bude dílo předané jako dokončené," upozornil.
Případní cyklisté by tedy zatím neměli stezku využívat.

Martina Sihelská