Stezka vede od Milíkova, přes Stříbro, Sytno, Kšice, Vranov až do Pernarce. Dokončit ji chce Hornicko historický spolek Stříbro v příštím roce.

„Hornická stezka je stavěná přímo na míru pro pěší návštěvníky našeho města, ale spojenost zde najdou i cyklisté. Informační tabule jsou umístěny po celé délce trasy a zaměřují se hlavně na hornickou činnost,” uvedl Deníku za spolek Karel Neuberger.

Stříbrský revír je podle spolku nejstarším rudním revírem na českém území. „S určitými přestávkami se zde dobývala stříbrná, olověná a zinková ruda 800 let. Centrem celé naučné stezky je Hornický skanzen se štolou Prokop, který se nachází ve Stříbře u tzv. u Červené lávky ,” upřesnil Neuberger.

„V současné době má hornická stezka již osazeno 27 zastavení, v konečné podobě, během roku 2012 bude celkem 40 zastavení. Celá trasa hornické stezky i se zastavením v obci Pernarec bude měřit 45 kilometrů,” dodal s tím, že největší zážitky by návštěvníkům měla stezka přinášet v letních měsících.

„Hlavně v letním období nabízí našim návštěvníkům krásnou přírodu v malebném zákoutí řeky Mže, fantastické odreagování od všedních dní a spoustu zajímavých a užitečných informací. Na několika místech protíná hornickou stezku naučná stezka lehkého válečného opevnění a řada bunkrů tzv. Řopíků z roku 1938,” doplnil místopředseda stříbrského hornického spolku.