„Pod Břasy patří dále Darová, Kříše a Vranovice. Máme v těchto našich satelitech dvacet seniorů přes devadesát let, leč stoletého oslavence jsme tu ještě neměli,“ přiznal Kroc.

Návštěvy hostů u paní Blanky jsou ovšem každoročním rituálem a vždy je to o příjemném vzpomínání. Stále energická žena sice pochází z rozvětveného rodu Cajthamlů ve Stupně. Narodila se ovšem v Banja Luce, druhém největším městě Bosny a Hercegoviny. Její otec tam tehdy pracoval. Zpět do Československa se rodina vrátila na doporučení lékařů kvůli onemocnění malárií.

Roku 1936 se Blanka stěhovala ze Stupna do Prahy, což jí pomohlo k samostatnosti. Vyučila se prodavačkou a uplatnění našla v obchodu se smíšeným zbožím. Zaměstnána byla jako pokladní a v každé volné chvilce navštěvovala koncerty a divadlo. Není divu, vždyť její rodiče i sourozenci se věnovali hudbě. „Paní Hostovská miluje muziku dodnes. Nejraději poslouchá tuzemské velikány Smetanu a Dvořáka. Dříve prý i ráda četla, jenže nyní má problémy se zrakem,“ prozradil Kroc.

Na víkendy jezdívala paní Blanka pravidelně do Stupna za svými nejbližšími. Na podzim života si tu postavila domek a jen tak mimochodem – pomáhalo jí osmnáct bratranců i deset sestřenici početného klanu. Do dneška se udržuje ve výtečné kondici. Na balkóně poctivě obejde několik koleček a udržuje si vždy pozitivní náladu. A závěrem musíme dodat, že o maminku se skvěle stará její syn!