VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Strakatý stánek se přemaluje

Tachov – Jako pěst na oko působí prodejní stánek na okraji městského parku v Tachově. Ten je umístěn na rozhraní několika dominant Tachova, v okolí je zámek, hradby, park, mlýn. Uprostřed toho všeho je stánek, který majitel nedávno natřel divoce působící kombinací modré, červené a žluté.

7.10.2014 11
SDÍLEJ:

PODLE PROVOZOVATELE prodejního stánku mají barvy svůj význam a charakteristiku – jde o barvy fotbalového klubu, kterému fandí. Foto: DENÍK/Gabriela Jägerová

Podle provozovatele stánku to má svůj význam. „Nerozumím tomu, proč se to někomu nelíbí. Barvy mají svůj význam a symbolizují barvy fotbalového klubu. Podle mě si stejně stěžují jen zastánci jiného klubu. Přemalování by bylo drahé," komentoval majitel stánku Václav Honzík.

Na vzhled si stěžují lidé, protože to podle nich hyzdí okolí. „Stánek leží na okraji městské památkové zóny Tachov. Za historické centrum se považuje část za hradbami, tudíž ulice Husitská, náměstí a podobně. Nevhodná barevnost trafiky je tedy v jednání s městem Tachov, jako vlastníkem," uvedl vedoucí památkové péče Josef Kožnar.

Vlastníkem pozemku, na kterém stánek stojí, je město Tachov. To nařídilo přemalování z důvodu, že se zvyšovala střecha stánku a po rekonstrukci chodníku se prý chodci bouchali hlavou o střechu tohoto stánku.

Majetkoprávní odbor městského úřadu už podnět řeší, dopisem vyzval nájemce, ať stánek nechá přetřít na barevnost, kterou projedná s orgány státní památkové péče.

„Provozovatele jsme byli oslovit a oznámili jsme mu, že má celou konstrukci přemalovat. V nájemní smlouvě sice neřešíme, jakou bude mít barvu, ale z hlediska odboru školství a památkové péče může dostat pokutu, protože když maloval, tak to prováděl bez souhlasu památkové péče," informovala vedoucí majetkoprávního odboru Drahomíra Červinková.

Všeobecná pravidla barevností fasád v památkové zóně domů neexistují, ta se řeší převážně na základě průzkumů barevností.

Tam, kde nelze ověřit původní barvy průzkumem, tak se vybírá konkrétní podoba na základě kompromisu mezi vlastníkem objektu a památkáři. Dále se vychází ze skutečností, které mají památkáři k dispozici – používání barev fasád v konkrétním časovém období. Na Tachovsku historicky převažovaly okrové fasády.

Autor: Gabriela Jägerová

7.10.2014 VSTUP DO DISKUSE 11
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení