O víkendu, v rámci 285. výročí od jejího založení, kapli zpřístupnil veřejnosti. Kromě možnosti její prohlídky se zde uskutečnila výstava obrazů regionálních malířů a v sobotu odpoledne pak slavnostní bohoslužba, kterou celebroval emeritní plzeňský biskup František Radkovský společně s borským farářem Miroslavem Martišem.

Celá akce k výročí kaple skončila posezením s country hudbou ve Strážském parku.

„Lidé v podstatě neví, jak to uvnitř vypadá, objekt byl dlouhá desetiletí uzavřen. Chtěli jsme proto kapli lidem zpřístupnit a zároveň ukázat, jak postupuje rekonstrukce,“ sdělil Deníku starosta Stráže Karel Fišpera.

V současné době je podle jeho slov kompletně hotová střecha objektu, včetně krovu a krytiny. Dokončeny jsou také stropy. „V objektu jsou dále vyměněna okna a dveře,“ doplnil starosta.

V dalších fázích rekonstrukce kaple bude radnice žádat o dotaci na průzkumy vnitřních omítek a v závěru se počítá s opravou fasády celého objektu. Zapotřebí bude také vybavení kaple sv. Jana Křtitele mobiliářem, který se nedochoval. „Z původního vybavení se dochoval pouze částečně poškozený oltář,“ informoval starosta Stráže Karel Fišpera.