Macáka schválilo do funkce na veřejném jednání zastupitelstvo města. „V podstatě všechna sdružení, která šla do voleb, prohlašovala, že chtějí zlepšit práci městské policie. A ze zkušeností vím, že pokud vede městskou policii odborník, funguje lépe,“ řekl Deníku starosta Ladislav Macák.

Ze zákona je velitelem strážníků vždy starosta, případně člen zastupitelstva určený hlasováním zastupitelů, což je právě případ Tachova. Nový velitel se může opřít o dlouholeté zkušenosti z policejní praxe.

U Městské policie Tachov se k 1. červnu dále zruší funkce vrchního strážníka, kterou doposud vykonával Miroslav Litomerický. „Ten zůstane řadovým strážníkem, nový post vedoucího strážníka bude vykonávat Jan Habrdle, který také patří ke zkušeným lidem v tomto oboru,“ doplnil starosta s tím, že vedoucí strážník bude rovněž běžně sloužit s ostatními strážníky.

Od změn v Městské policii Tachov si vedení města slibuje lepší bezpečnost ve městě. „Nový velitel se nebude věnovat pouze městské policii, ale bude mít na starost i prevenci kriminality, spolupráci se státní policií a našimi dobrovolnými hasiči. Prostě bude mít na starost bezpečnostní stránku ve městě jako celek.“

Město potřebuje rovněž rozšířit řady strážníků. Jak dodal starosta, brzy bude vypsáno nové výběrové řízení. Město má schválený stav 17 strážníků, v současnosti je jich ale 14, z toho jedna na rodičovské dovolené.

Obaly od žvýkaček sbírá Daniel Jahn ze Stříbra už přes půl století.
Kamkoli do světa jsem napsal, poslali mi obaly, říká sběratel