Neznamená to, že by jedno vozidlo neumývali, ale je určeno pro tzv.špinavější práci, tedy například pro převoz nalezených psů, nebo pro jízdy do těžšího terénu, jako jsou zahrádkářské kolonie a jiné hůře přístupné části města. Tím tzv. čistým vozem bude nová Škoda Octavia combi, která strážníkům začala sloužit tento týden.

O pořízení nového služebního vozidla se uvažovalo už delší dobu, bylo zařazeno i do rozpočtu města pro letošní rok. "Nové auto bude náhradou za fiata, který už je osm let starý a pro potřeby městské policie už dosluhuje a bude nabídnut k odprodeji," vysvětlil velitel Městské policie Tachov Radovan Macák. Vozidlo je klasicky vybaveno jako jiná služební auta městské policie. Má tedy maják, odborně zvukové výstražné zařízení, vysílačku, další standardní věci. Bude také mimo jiné vozit externí defibrilátor, který městská policie do svého vybavení před časem rovněž získala.

Lidé sami oceňují dobrovolníky.
FOTO: Lidé sami oceňují dobrovolníky

"Dacia Duster, která je druhým služebním vozidlem, zůstane na převoz odchycených psů, botiček," uvedl dále a dodal, že kvůli koženkovým potahům také bude sloužit k převozu opilých lidí na záchytnou stanici. "Navíc má pohon 4x4, takže ji budeme využívat pro jízdy do zahrádkářských kolonií, na Kumpolec, kam také jezdíme a do terénně složitějších oblastí města," uvedl Macák.

S obnovou vybavení tachovských strážníků se počítá i dál. Například na jaře by měli dostat nové moderní vysílačky s lepším dosahem. Postupně se také vyřizují možnosti přístupu do některých databází Policie České republiky.

Ilustrační foto.
Ve Stříbře kradli muž a žena. Muž skončil rovnou ve vězení