Nejvíce by policisté chtěli varovat majitele osobních vozidel před zloději. „Měli jsme tu několik případů, kdy si lidé nechali své osobní věci v automobilech, a to pak bylo vykradeno. Proto připomínám, že ve vozech by neměli zůstávat žádné cenné věci,“ uvedl velitel stříbrské služebny městské policie Tomáš Sedlář.

Poslední týdny bylo na Stříbrsku odchyceno několik psů. „Celkem jich bylo osm, snažili jsme se je postupně umístit do kotců města. Je vidět, že lidé se prostě svých psů takto zbavují, protože těch skutečně jen zaběhnutých je málo a jejich majitelé po nic sami pátrají,“ řekl Sedlář.

Policisté museli také řešit případy krádeží. „V několika zdejších samoobsluhách jsme řešily drobné případy krádeží, převážně šlo o cukrovinky. Další krádež se zlodějům nevydařila, ti se pokusili ukrást naftu ze zaparkovaných vozidel na jižním předměstí,“ řekl. „Jednou naše hlídka musela volat i záchranku k velmi podnapilé osobě na náměstí. Dále jsme byli nuceni řešit černou skládku v Dostojevského ulici. Zde pomohla domluva s paní, ta následně pak skládku odvezla,“ uvedl Sedlář.

Lidé by si prý měli dávat pozor i na podvodníky. „Ve dvou případech jsme zadrželi dva prodejce romské národnosti, kteří na ulici oslovovali chodce a nabízeli jim ke koupi hodinky,“ dodal policista.