Městská policie opět po jedenácti letech funguje ve Stříbře a město tím získalo výraznou posilu. V současné době slouží dva strážníci, kteří se zejména snaží vnést pořádek do parkovaní a užívání Benešovy ulice v centru města. Jejich kontrola se však nevyhýbá ani dalším místům, zejména klášterním zahradám, kde se často schází mládež.

Občané ve Stříbře policii vítají, jen mají strach, aby měla dostatečné pravomoce. „Určitě to není špatný nápad mít tu strážníky, uvidíme, jaké to přinese výsledky. Uvítal bych jejich práci zejména při různých veřejných akcích, po kterých zůstává značný nepořádek,“ hodnotí stávající situaci Milan Charousek. Vítané jsou i noční služby, ty oceňuje i Hana Šlechtová. „Policii opravdu vítám, oceňuji, že hlídají naše krásné zahrady a budu moc ráda, když budou moci zasahovat i při rušení nočního klidu,“ řekla nám Šlechtová.

Mladí rodiče policii také vítají a doufají, že vnese pořádek i na jiná místa, jako jsou třeba neustále ničená dětská hřiště. „Policisté jsou pro město určitě velkým přínosem a je dobře, že hlídají hlavně centrum. Mám malé děti a bylo by prima, kdyby mohli hlídat i dětská hřiště, která pořád ničí vandalové. Například naše hřiště pod ZŠ Gagarinova je neustále zničené a plné nepořádku od náctiletých,“ řekla nám mladá maminka Monika Oliberiusová. Službu strážníků momentálně zastávají Tomáš Krbec a Tomáš Sedlář. Je vypsané výběrové řízení ještě na jednoho policistu. Teď se také řeší prostory, které bude policie užívat. Sídlem mají být místnosti po bývalém sociálním úřadu na Masarykově náměstí číslo 63. Zatím ještě není připojen ani telefon, ale nouzové číslo by mělo být 156 a v provozu by mohlo být již od podzimu.

„Zatím nejvíce řešíme dopravní přestupky, jako vjezdy do pěší zóny a nedovolené parkování,“ říká Tomáš Krbec. Ten také přiznává, že byl i nedávno napaden jednou ženou. „Vyšetřovali jsme jejího synovce, a tak si šla na nás došlápnout. Používala slova, která ani nejdou zveřejnit,“ dodal mladý strážník.

Nejenom řidiči a opilci vyvolávají potíže, v mnoha řadách je to i omladina. „Hodně řešíme vandalismus v klášterních zahradách, tam se schází zejména mládež. Zpočátku to zkoušíme domluvou, pokud to nejde, přijde na řadu pokuta,“ vysvětluje Tomáš Sedlář a dodává, že od 15 let je možné pokutovat dolní sazbou. „Bohužel to neplatí pro děti do 15 let, tam pak musíme jednat s rodiči,“ dodal Sedlář. Policie ve Stříbře má své zastání a lidé ji již teď plně využívají.