„Provoz zachovat chceme, dokonce musíme. Je to podmínka dotace. Město ročně doplácí na provoz kluziště částkou 1,3 milionu korun. Pouze sto sedmdesát tisíc však vybereme za pronájem plochy zpět," nastínil hospodaření starosta Stříbra Bohuslav Červený. „Chceme požádat o další dotaci na zastřešení. Tím by se výrazně ušetřilo a prodloužila by se sezóna. Abychom splnili podmínky, musíme udržet plochu ještě dva roky v provozu," pokračoval.

Podle starosty se mezi veřejností i zastupiteli objevuje názor, že je lepší kluziště po této lhůtě uzavřít, než dále platit horentní sumy na jeho provoz. „Právě proto ho chceme zastřešit," doplnil s tím, že nepodaří-li se tento úmysl, zůstalo by zde pravděpodobně jen letní hřiště. „Pokud bude vypsán vhodný dotační titul, město bude o ni usilovat," potvrdil starostova slova zastupitel Karel Lukeš. „Zastřešením by se výrazně ušetřilo na energiích a zvýšil by se i komfort sportujících," do­dal.

Vybudování střechy nad kluzištěm by přivítali i místní hokejisté. „Nemuseli bychom na naše zápasy jezdit do Plzně, mohli bychom hrát ve Stříbře. Proto bychom jeho zastřešení jen přivítali," řekl Deníku trenér hokejového oddílu HC Stříbro 06 Václav Kanta.

Že je nejvyšší čas jednat, potvrdil Vladimír Souček z městských lesů, které jsou provozovatelem. „Plocha má životnost ještě možná dva roky. Jestli to do té doby nebude pod střechou, je zralá na likvidaci. Proto jsem pro její zastřešení," okomentoval současnou situaci Souček, který je zároveň členem stříbrského zastupitelstva.