Veletrh nabídek středoškolských oborů byl určen žákům sedmých až devátých tříd základních škol, ale také jejích rodičům. „Prezentují se zde střední školy z Plzeňského kraje, ale také z jiných regionů, například z Českých Budějovic nebo Mariánských Lázní. Složili jsme tedy prezentaci tak, aby se tady objevily různorodé obory, aby si děti mohly vybrat jak z humanitních tak z technických oborů,“ uvedla Deníku pracovnice Městského kulturního střediska Tachov Petra Maroszová.

Jednotlivé školy také předvedly praktické ukázky vzdělávacích programů. „Je to výstava, která má svůj smysl. Opravdu sem přijdou žáci osmých a devátých, možná i sedmých tříd z celého okresu. Akce je velmi úspěšná a odpoledne se akce koná pro rodiče. Já jsem měl vždy trochu obavy, zda sem rodiče půjdou, ale nakonec jsem se dozvěděl, že vážně chodí,“ řekl ředitel základní školy Zárečná Zdeněk Hnát.

Doprovodné programy škol nabízely také ukázky školních i mimoškolních aktivit a dovedností. „Naše škola nabízí šestileté vzdělání zakončené maturitou. Máme nově přidanou 3D tiskárnu, kterou obsluhují hlavně žáci. Jinak naše škola je zajímavá tím, že vybraní žáci ze všech ročníků se každý týden schází ve studentském demokratickém parlamentu, který se zkráceně jmenuje DeMent. Pro první ročníky každoročně připravujeme GO kurz na seznamování, což pomáhá kolektivu ve třídě. Škola je na přístupové čipy, takže se tam úplně každý bez povolení nedostane,“ informovala studentka Gymnázia v Tachově Martina Vodrážková.