„Máme kategorie do deseti let, do dvanácti let a do patnácti let, v každé je přesně šest soutěžících. V soutěží mají tři sta metrů překážek a poté střelbu na pevné i padací terče. Střílí se v lehu, v kleče a ve stoje," popsal závod vedoucí mladých střelců ve Stříbře Jaroslav Šimice.

Prvním dvěma kategoriím velel Martin Kastl, třetí a nejstarší kategorii měl na starosti Vojtěch Leitgeb. „Klukům to jde, řekl bych, že jasným favoritem bude asi Daniel Franc, dobře střílí i Martin Kastl," tipoval Leitgeb. „Všem jde nejlépe střelba v lehu, já ji také upřednostňuji. Do tohoto kroužku chodím už asi sedm let, scházíme se pravidelně jednou týdně," řekl Leitbeg. Za nejmladší kategorii startoval i osmiletý Daniel Koči ze Lhoty u Stříbra. „Začal jsem chodit asi před rokem, střílení mě baví. Máme moc hodného vedoucího. Tento závod je už mým třetím," řekl malý střelec.

Soutěž měla dle vedoucího slušnou úroveň. „Poslední dobou mám ten nejlepší tým, co jsem kdy měl. Všichni jsou učenliví i svědomití. Naučil jsem je i ošetřování zbraní, vždy po střelbě si sami zbraně vyčistí, umí se je i seřídit, a vše po sobě uklízejí. Jsou šikovní," chválil své mladé svěřence vedoucí Šimice.

V kategorii do deseti let obsadil první místo Pavel Kastl, za ním skončili Daniel Hlaváček a Daniel Kočí. V kategorii do dvanácti let se vítězem stal Vojtěch Leitgeb, druhé místo vystřílela Kateřina Benešová, třetí byla Jitka Freibergová. Mezi nejstaršími kluky obsadili první místa Krištof Kaleta, Daniel Franc a Bohdan Pokorný.

Martina Sihelská