A jak dodal, právě při úpravách se povedlo najít dva stříbrné groše. "Ty jsme zaevidovali a předali, a od té doby ležely v depozitu v Západočeském muzeu v Plzni. A já jsem moc rád, že se konečně dostaly na světlo a budou vystaveny v černošínském muzeu," dodal.

Mince předal černošínskému starostovi Miroslavu Plincelnerovi plzeňský historik a numismatik Miroslav Hus. "Byly teď 27 let zakonzervovány a uloženy v depozitu, takže se úplně prvně dostanou před zraky veřejnosti. Je v tom i trochu tajemná zápletka, protože hrad Volfštejn byl v podstatě v 15. století opuštěn, hradní páni se odstěhovali na Třebel v roce 1461. Při tom ty mince byly vydány až na konci těch šedesátých let. Takže by tam teoreticky u hradu neměly být, když už byl pustý. Ale takhle se zdá, že tomu tak nebylo, že tam zřejmě ještě někdo žil, například nějací sloužící," myslí si Miroslav Hus.

Mince osobně vložil do expozice černošínského muzea starosta města Miroslav Plincelner. "Pro nás je to z jednoho pohledu velká rarita a z druhého na to pohlížím jako na návrat něčeho, co k nám prostě patří. Věřím, že mince budou velkým tahákem pro turisty," uvedl Plincelner.