Občané Stříbra se v letošním roce dočkají dokončení pokládky chodníků v ulici Plzeňská. V těchto dnech probíhá druhá etapa rekonstrukce, která navázala na stavební práce provedené na komunikaci už v loňském roce. „Rekonstrukce chodníků v ulici Plzeňská je jednou z nejzásadnějších záležitostí v letošním roce. Občané z této části města dosud neměli prakticky možnost bezpečně dojít po souvislém chodníku do středu města, protože zde chodníky místy zcela chyběly,“ řekl Deníku místostarosta a pověřený vedoucí HIO města Stříbra Martin Záhoř a doplnil, že na stavbu bylo z rozpočtu města vyčleněno 11 milionů korun a nové chodníky by lidem měly začít sloužit už koncem června. „Chodník bude ze zámkové dlažby, která se v případě poškození snadno vymění.“

ULICE GAGARINOVA A PALACKÉHO NABÍDNE NOVÉ PARKOVÁNÍ

Další drobné rekonstrukce a opravy komunikací ale probíhají prakticky po celém Stříbře. V nejbližší době se práce přesunou například do ulice Soběslavova, kde se bude opravovat chodník a vymění veřejné osvětlení. Kromě toho jsou v plánu i nová parkovací místa. „V ulici Gagarinova přibude 22 parkovacích míst, v ulici Palackého pak vnikne osm nových parkovacích míst,“ vysvětlil místostarosta.

DOKONČÍ NÁMĚSTÍ I PROSTOR PŘED MUZEEM

V letošním roce se chystá dokončení rekonstrukce náměstí.Stříbro pro letošní rok chystá také druhou etapu rekonstrukce náměstí. Na jejím konci by tak mělo být náměstí již kompletně dokončené. Rekonstrukce bude probíhat podle původního architektonického návrhu a týká se spodní části náměstí a prostoru před muzeem. „Před muzeem vznikne malé muzejní náměstí s pódiem. Úpravy se chystají i do přilehlé Pivovarské ulice, kde bude hlavním stavebním materiálem žula,“ doplnil Martin Záhoř.

HLEDAJÍ FIRMU NA REALIZACI LÁVKY V PARKU

V případě, že se odboru HIO města Stříbra podaří vybrat realizační firmu, mohli by Stříbrští v letošním roce opravit také lávku v parku. „Do prvního výběrového řízení se nepřihlásila žádná firma, vypíšeme proto veřejnou zakázku znovu. Lávka by měla být v kombinaci dřeva a kovu, s ocelovou konstrukcí a betonovými pilíři. Celková délka plánované lávky je třicet sedm metrů,“ uzavřel místostarosta a připustil, že město má v současné době problém s výběrem firem přihlášených ve veřejných zakázkách. Do výběrových řízení se firmy nehlásí, je proto nutné veřejné zakázky vyhlašovat opakované, čímž se především prodlužují termíny realizací.