Jak spíše účelné infotabule, tak čistě okrasná květinová výzdoba se již nachází na svých místech. Více již řekl stříbrský starosta. „Co se infotabulí týče, jedná se o nový plán města, který jak návštěvníkům, tak občanům ukáže aktuální místa k parkování, či zajímavé památky města. K vidění jsou v prostoru Městského muzea, u parkoviště v Mánesově ulici, u autobusového nádraží i v Nádražní ulici,“ uvedl Karel Lukeš. Svou první větší generálku si tabule užily již minulý víkend během městských slavností. „Přímo ze slavností zatím žádné komentáře nemáme, ale již dříve poměrně hodně lidí chválilo celkovou grafiku infotabulí. Což je jen dobře.“

Druhý zmiňovaný projekt je květinová ozdoba na sloupech veřejného osvětlení. „Hlavním cílem v tomto případě bylo zvětšení rozsahu výzdoby města Stříbra. Proto se závěsné samozavlažovací květináče táhnou od kruhového objezdu až do centra města. Dále je možné je nalézt také na Kostelním náměstí,“ dále řekl Lukeš.

I přes to, že nová květinová výzdoba byla bezesporu úmyslem dobrým, objevily se zlé jazyky, kterým vadí například to, že květiny zatím nejdou vidět, nebo že samozavlažovací systém nefunguje zcela samostatně. „Ano, květiny opravdu nejdou vidět. Ale má to poměrně logické opodstatnění. Rostliny musí nejdříve vyrůst a pak by se měly krásně spustit z květináčů. Co se týče samozavlažovacího systému, je s ním sice méně práce než s klasickým květináčem, ale rozhodně to nefunguje tak, že by se do něj nalila voda na jaře a pak znovu na podzim,“ dodal starota Stříbra.