Tento koncert má ale vyšší smysl. Jedná se totiž o jednu z oslav partnerství měst Stříbro a Vohenstrauss. „Když nepočítám městské slavnosti, kde jsme společně se starostou Vohenstraussu narazili pivní sudy, sobotní koncert bude prvním z řady oslavných akcí k výročí 25 let partnerství mezi městy Stříbro a Vohenstrauss,“ řekl Deníku starosta Stříbra Karel Lukeš. Na náměstí tak budou k vidění a především poslechu Medium, Znouzectnost, Ragulin gang, Whitesnake revival a zástupci z Německa v podobě Schulband der Realschule Vohenstrauss.

Další oslavy jsou naplánovány na srpen. „Hned na začátku srpna by se měl uskutečnit festival, který jsme pojmenovali Stříbření, kde se představí taktéž zástupci jak od nás, tak z Vohenstraussu a kolem devatenáctého srpna by se měl uskutečnit další koncert, který bude podobný tomu sobotnímu,“ dále vysvětlil stříbrský starosta.

Oslavy výročí společného partnerství ale nejsou naplánovány pouze v městě na Tachovsku. Do Vohenstraussu se podívají umělci ze Stříbra a společně se svými německými kolegy uspořádají ve městě výstavu. „Se svými kolegy z Vohenstraussu se potkáváme hlavně na městských slavnostech, jinak ale moc ne. Proto jsme se rozhodli, že když máme takovéto krásné výročí, po kterém bude spolupráce jistě pokračovat i nadále, uspořádáme hned několik akcí, které potrvají během celého letošního roku.“