Pro výstavbu nových bytových domů má vymezenou lokalitu bývalých vojenských kasáren. Zde by měly vyrůst nejen nové bytové domy, ale vzniknout by zde mělo také několik nových parcel pro rodinné domy.

„V rámci podpory bydlení ve městě plánujeme na lokalitu v bývalých vojenských kasárnách směrem na Tachov nechat vypracovat projektovou dokumentaci do fáze studie na dvanáct nových bytových domů, kdy v každém domě by vzniklo 17 až 21 bytových jednotek. Počítáme zde také s 15 parcelami pro rodinné domky. Studii předložíme výboru výstavby a následně zastupitelstvu města Stříbra ,“ řekl Deníku starosta města Stříbro Martin Záhoř.

Rozsvěcení vánoční stromu ve Stříbře.
Vánoční stromy na Tachovsku jsou rozsvíceny, podívejte se

„Pokud studie projde schválením zastupitelstvem, město začne zadá rozkreslení projektové dokumentace ke všem stupňům stavebního řízení, pokud vše dobře dopadne, v roce 2025 vysoutěžíme dodavatele na infrakstrukturu dané lokality. Následovat bude rozprodej parcel pro rodinné domky a pak bude zahájena postupná výstavba bytových domů,“ vysvětlil starosta Záhoř.

V novostavbě vedení města počítá i s byty pro nové lékaře či učitele a policisty, které by tímto rádo dané profese přilákalo do Stříbra. „Určitě zde počítáme také s tím, že část bytů bude pro nízkopříjmové občany a seniory,“ dodal Záhoř.