VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stříbro poděkovalo svým dárcům krve

Stříbro – Z finančních důvodů nemohl letos Oblastní spolek Českého červeného kříže Tachov své dárce ocenit tak, jak tomu bývalo zvykem v předešlých letech.

31.1.2012
SDÍLEJ:

Stříbro poděkovalo svým dárcům krveFoto: MÚ Stříbro

V některých městech se proto veřejného poděkování dárcům ujaly městské úřady a sbory pro občanské záležitosti. Tak tomu bylo také ve Stříbře.

Pro všechny dárce ze Stříbra a spádových obcí bylo připraveno poděkování v podobě dárkových košů. Dárcům zahrál a zazpíval i Dětský pěvecký sbor Základní školy Mánesova pod vedením Blanky Červené a Flétničky ze Stříbra vedené Milošem Matějkou. Ten je mimochodem rovněž dárcem krve, je držitelem stříbrné plakety MUDr. Jana Jánského za 20 odběrů.

Stříbrnou plaketu za 20 odběrů si z radnice odnesl také Jan Vačviric. „Krev jsem začal dávat asi před deseti lety, když mi vážně onemocněl děda, který potřeboval pravidelně krev. A když už jsem začal, tak v tom dodnes pokračuji. Na odběry chodím po třech měsících a mám dobrý pocit z toho, že mohu někomu opravdu pomoci,“ řekl.

Starosta Stříbra Bohuslav Červený v rámci programu poděkoval všem přítomným a oceněným dárcům krve za jejich nezištnou pomoc ostatním lidem.

Ocenění dárci, kteří se nemohli osobně zúčastnit, si mohou vyzvednout dárkové koše do 15. února v sekretariátu Městského úřadu Stříbro.

Ocenění držitelé Jánského plaket:

Bronzová plaketa, 10 odběrů:

Květoslava Brátová, Štěpánka Ščepková, Josef Mansfeld, Renata Švýcarská, Miroslav Směšný, Olga Lukšová, Tomáš Freiberg, Jana Kantová, Jana Býčková, Vlasta Teplíková, Ondřej Bano, Jakub Umprecht, Libor Čirč.

Stříbrná plaketa, 20 odběrů:

Jaroslav Bicenc, Jana Holečková, Jaroslav Solový, Jiřina Bénová, Jan Vačviric, Jan Čech, Jan Košťálek, Daniela Pleskačová, Eva Směšná, Eliška Šípová, Ivana Dvořáčková, Petra Koukolíková, Miloš Matějka, Anna Šetková.

Zlatá plaketa, 40 odběrů:

Miloslav Žďárský, Miroslav Plaňanský, Věra Havlová, Stanislav Boháč, Helena Krnáčová, Jiří Hort, Juraj Krnáč, Jiří Skůpa, Radek Nedvěd, Jiří Daříček, Mojmír Strnad.

Karel Lukeš, Martina Sihelská

31.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení